چرا باید از ایمیل دانشگاهی استفاده کرد؟

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۰۹:۱۵ کد خبر: ۳۵ آموزشی
تعداد بازدید:۲۰۱۵۹
ایمیل دانشگاهی مزایا و کاربردهای متعددی دارد که شاید نسبت به آن اطلاع نداشته باشید.

سرویس پست الکترونیک یا همان ایمیل که از طریق وب‌سایت‌های دانشگاهی ارائه می‌شود، یکی از خدماتی است که دانشجویان و سایر وابستگان به دانشگاه با استفاده از آن می‌توانند از مزایایی متعدی بهره‌مند شوند.در ادامه به چند مورد از این مزایا اشاره می‌کنیم:

  • نخست با توجه به آنکه در زمان دریافت ایمیل دانشگاهی، مشخصات حقیقی فرد ثبت می‌شود، بنابراین این نوع ایمیل را نسبت به سایر نمونه‌های پست الکترونیک می‌توان امن‌تر و قابل‌اعتماد و اطمینان تر دانست.
  • نکته دیگر اینکه بسیار توصیه می‌شود تا برای ارسال ایمیل‌های آکادمیک به اساتید، مراکز دانشگاهی و سایر محیط‌های علمی از ایمیل دانشگاهی استفاده گردد، چرا که ضمن اعتباربخشی به ایمیل، می‌توان آن را به نوعی رزومه کلی فرد نیز دانست.
  • درج ایمیل دانشگاهی در رزومه افراد در زمانی که به جست‌وجوی شغل هستند، اهمیت دارد از این جهت که علاوه بر تائید اطلاعات رزومه می‌تواند تأثیر مثبتی بر کارفرمایان برجا بگذارد و گامی به جلو در جهت یافتن شغل مدنظر محسوب می‌شود.
  • اما یکی از کاربردهای مهم ایمیل دانشگاهی را می‌توان در هنگام ساخت پروفایل گوگل اسکالر (یا همان اسکولار) دانست. هر فردی که قصد ساخت پروفایل شخصی دارد باید علاوه بر داشتن جیمیل، یک ایمیل دانشگاهی نیز داشته باشد چرا که گوگل ایمیل تائید خود را به آدرس ایمیل دانشگاهی ارسال می‌کند و بنابراین داشتن یک ایمیل دانشگاهی معتبر برای گوگل اسکالر ضروری است.
  • نکته بعدی که باید مورد توجه مدیران وب‌سایت دانشگاهی قرار گیرد، به موضوع رده بندی وبومتریکس و جایگاه وب‌سایت در این رده‌بندی مربوط می‌شود. یکی از عواملی که منجر به بهبود جایگاه وب سایت در رنکینگ جهانی وبومتریک می‌شود، امکان ساخت ایمیل آکادمیک برای دانشجویان و اساتید دانشگاه است، اما رعایت چند نکته نیز در این بخش قابل‌توجه است یکی اینکه حساب کاربری فرد همیشه فعال باشد. در برخی از دانشگاه‌ها پس از فارغ‌التحصیلی دانشجو، ایمیل وی نیز از دسترس خارج می‌شود که این مسئله نقطه ضعف برای دانشگاه محسوب می‌شود و نکته دیگر اینکه مدیران وب‌سایت دانشگاهی باید همواره از وضعیت و فعال بودن mail server دانشگاه خود آگاهی کامل داشته باشند.

حال که با چند مورد از مزایای ایمیل دانشگاهی آشنا شدیم، جای تردید برای ساخت یک ایمیل دانشگاهی معتبر باقی نمی‌ماند. در عین حال وظیفه مدیران وب‌سایت‌های دانشگاهی نیز ارائه خدمات مستمر در این زمینه و رفع مشکلات فنی و نواقص سیستم‌های ایمیل آن‌هاست.

کلید واژه ها: طراحی وب سایت دانشگاهی ساخت وب سایت دانشگاهی وبومتریکس گوگل اسکالر ایمیل دانشگاهی وبومتریک


( ۱۴۳ )

نظر شما :