روش های نوین طراحی وب سایت دانشگاهی

روش های نوین طراحی وب سایت دانشگاهی

۰۱ خرداد ۱۳۹۷ | ۰۰:۵۰ کد خبر: ۳۶ آموزشی
تعداد بازدید:۴۱۳۳
مواردی که طراحان برای جذابیت بیشتر وب سایت دانشگاهی استفاده میکنند را بشناسید.

همه ساله طرح‌ها و مدل‌های جدید در صنعت ساخت و طراحی وب‌سایت عرضه می‌شود؛ و سال جدید را می‌توان زمان مناسبی برای کنار گذاشتن عادات قدیمی دانست. به کار گرفتن روش‌های هوشمند و به روز به جای متدهای قدیمی بهره‌وری را نیز افزایش می‌دهد. در میان وب‌سایت‌های مختلف، مدیران وب‌سایت و پرتال‌های دانشگاهی باید با ایجاد تغییرات مناسب، مخاطبین را جذب و در نهایت زمینه آموزش برای افراد بیشتر را فراهم کنند. جالب است بدانید که وب‌سایت‌های برتر و طراحی‌های موفق وب سایت های دانشگاهی از چه روش‌هایی برای جذب بیشتر کاربران خود استفاده می‌کنند.

 

استفاده از رنگ‌های جذاب و زنده

طراحی‌های جدید وب‌سایت‌ها اکثراً از رنگ‌های متنوع و جذاب بهره گرفته‌اند، استفاده از تصاویر جذاب نیز یکی دیگر از روش‌های طراحان برای افزایش جذابیت بصری وب‌سایت‌هاست. اینکه در میان صفحات و محتوای متنی وب‌سایت دانشگاهی از تصاویر باکیفیت بالا و مرتبط همچون تصاویر مربوط به فضاهای مختلف دانشگاه و محیط آموزشی استفاده شود، می‌تواند منجر به جذب بیشتر کاربران و بازدیدکنندگان وب‌سایت شود.

 

به‌کارگیری ویدئو و انیمیشن

راه دیگری که طراحان وب‌سایت به کار می‌بندند، استفاده‌های نوین از ویدئو و انیمیشن است. افزودن عناصری همچون واقعیت مجازی و تصاویر با کیفیت عالی می‌تواند به افزایش جذابیت منجر شود.

موضوعات متعددی برای ساخت ویدئوهای کوتاه و باکیفیت در وب‌سایت دانشگاهی وجود دارد که می‌تواند تأثیر چشم‌گیری بر مخاطب برجا بگذارد. برای مثال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  • خوش‌آمد گویی به بازدیدکنندگان
  • توضیح برنامه از سوی مدیران و روسا
  • توضیح اساتید درباره آنچه در کلاس آموزش می‌دهند
  • دانشجویان فعالیت‌های خود را به اشتراک بگذارند
  • فارغ‌التحصیلان از تجارب خود بگویند

 

 

اولویت‌بخشی به موبایل

با توجه به افزایش به‌کارگیری تلفن‌های همراه، نسخه‌های موبایل وب‌سایت و یا همان طراحی‌های ریسپانسیو یکی از اولویت‌های اصلی طراحان وب‌سایت است. بنا بر یافته‌های گوگل، بازدید با استفاده از موبایل بسیاری از وب‌سایت‌ها از نسخه‌های دسکتاپ آن‌ها بیشتر بوده است به همین دلیل در آینده نزدیک گوگل از نسخه موبایل وب‌سایت‌ها برای رده‌بندی خود استفاده خواهد کرد؛ بنابراین شاهد فناوری، اپلیکیشن و ابزارهای موبایل محور بیشتری نیز در آینده خواهیم بود.

 

دسته‌بندی اطلاعات

ازآنجایی که بسیاری از مخاطبین به دنبال اطلاعات مرتبط در وب‌سایت شما هستند، دسته‌بندی اطلاعات در وب‌سایت ضروری است. ترکیب‌بندی مناسب در طراحی در این میان بسیار یاری‌رسان است و مخاطب را به سمت اطلاعات هدایت می‌کند تا ضمن مطالعه محتوا و اطلاعات مورد نیاز بتواند به سایر لینک‌ها و مطالب مرتبط نیز دسترسی پیدا کند.

 

کلید واژه ها: طراحی وب سایت دانشگاهی طراحی پرتال دانشگاهی وب سایت دانشگاهی ساخت سایت دانشگاهی


( ۲ )

نظر شما :