دانشگاه تهران در جمع یک صد دانشگاه برتر دنیا در رتبه بندی وبومتریک

دانشگاه تهران در جمع یک صد دانشگاه برتر دنیا در رتبه بندی وبومتریک

۱۰ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۹:۵۵ کد خبر: ۳۹ اخبار UCMS
تعداد بازدید:۵۷۷۶
بر اساس تازه‌ترین نسخه رده‌بندی جهانی وبومتریک، دانشگاه تهران، در شاخص Presence در جمع یک صد دانشگاه برتر دنیا قرار گرفت.

نسخه جولای ۲۰۱۸ رتبه بندی جهانی وبومتریک منتشر شد. در این رتبه‌بندی، دانشگاه‌های دنیا بر اساس فعالیت و حضور آن‌ها در وب فهرست می‌شوند. در این میان و در فهرست دانشگاه‌های ایران، دانشگاه تهران همچنان و مانند سال‌های گذشته رتبه اول کشور را کسب کرده است.

 

بر اساس نسخه جولای ۲۰۱۸ وبومتریک، رتبه جهانی دانشگاه تهران، ۳۸۸ است (رتبه قبلی ۴۵۵ بوده است) که در این رتبه اختلاف بیشتری با جایگاه دوم که در اختیار دانشگاه علوم پزشکی تهران (رتبه ۵۵۵ جهانی) قرار دارد، ایجاد شده است.

 

وبومتریک بر اساس چهار شاخص کلیدی Impact، Presence ،Openness، Excellence دانشگاه‌های سراسر دنیا را رده‌بندی می‌کند و نکته قابل‌توجه اینجاست که دانشگاه تهران، در شاخص Presence، که مربوط به تعداد صفحات و حجم وب‌سایت‌های دانشگاه بر روی وب است، رتبه ۹۰ جهانی را کسب نموده که و در واقع در این شاخص، دانشگاه جز ۱۰۰ دانشگاه اول دنیا قرار گرفته است. 

 

 

لازم به ذکر است وب سایت دانشگاه تهران، که از سوی شرکت معماران عصر ارتباط و با استفاده از سیستم مدیریت محتوی UCMS طراحی و اجرا شده ، با رعایت نکات و استانداردهای وب توانسته بار دیگر به جایگاه برترین دانشگاه ایران در وبومتریک دست یابد.

 

شرکت معماران عصر ارتباط در سال‌های گذشته و در قالب ارایه خدمات مشاوره وبومتریک، تلاش زیادی برای بهبود جایگاه و رتبه دانشگاه تهران کرده است.

 

کلید واژه ها: طراحی وب سایت دانشگاهی وبومتریکس رده بندی دانشگاه ها رتبه بندی وب سایت‌های دانشگاهی وبومتریک سایت دانشگاه تهران


( ۳ )

نظر شما :