وبومتریک نتایج رتبه بندی جولای ۲۰۱۸ را باطل اعلام کرد!

وبومتریک نتایج رتبه بندی جولای ۲۰۱۸ را باطل اعلام کرد!

۲۴ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۴ کد خبر: ۴۲ آموزشی استانداردهای وب
تعداد بازدید:۱۱۵۳۶
بر اساس اطلاعیه اعلام شده در وب سایت وبومتریکس باید منتظر ماند تا موسسه وبومتریکس نتایج صحیح را اصلاح کرده و مجددا اعلام نماید.

 

بر اساس اصلاحیه ای که دیروز در وب سایت موسسه وبومتریک منتشر شد خواسته شده است تا نتایج رتبه بندی دوره جولای ۲۰۱۸ وبومتریک نادیده گرفته شود. 

دلیل این مساله اشتباهی که در فرایند نرمال کردن داده‌ها رخ داده است اعلام شده است. بر اساس این اطلاعیه، این اشتباه باعث شده است تا کل داده‌های رتبه بندی دانشگاه‌ها اشتباه محاسبه شود ولذا می بایست این محاسبه مجددا انجام شود.

 

لازم به ذکر است که رتبه بندی وبومتریک معیاری برای ارزشیابی وب سایت‌های دانشگاه‌های سراسر دنیاست که هر سال دو بار توسط موسسه ای در اسپانیا انجام می‌شود. در این رتبه بندی دانشگاه‌ها بر اساس چهار معیار مختلف ارزیابی شده و بر اساس امتیاز هر دانشگاه در هر معیار، نتایج نرمالایز می شود. هرچند موسسه وبومتریکس در مورد دلیل مشکل ایجاد شده هیچ توضیحی نداده است لیکن بنظر می رسد فرایند نرمالایز کردن رتبه دانشگاه‌ها که پس از محاسبه امتیاز هر دانشگاه انجام می‌گیرد با مشکلی مواجه شده است.

ما قبلا به بصورت مفصل نقاط ضعف وبومتریک را مورد بررسی قرار داده بودیم که یکی از آنها ناشناخته بودن موسسه متولی آن و همچنین عدم وجود نیروی انسانی کافی در این موسسه برای رتبه بندی بوده است. ظاهرا اینبار این مساله کار دست وبومتریک داده است!

حال باید منتظر ماند تا وبومتریک نتایج اعلام شده در ماه جولای را اصلاح کند تا میزان تغییرات و اصلاحات انجام شده بطور دقیق مشخص شود.

 

کلید واژه ها: وبومتریکس رتبه بندی وب سایت‌های دانشگاهی وبومتریک


( ۴ )

نظر شما :