اصول به‌روزرسانی وب‌سایت‌های دانشگاهی

اصول به‌روزرسانی وب‌سایت‌های دانشگاهی

۱۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۸ کد خبر: ۷ استانداردهای وب
تعداد بازدید:۲۲۴۰
وب سایت پویا که محتوای آن همواره و به طور منظم به روز شود یکی از شرایط بهبود سایت در موتورهای جست و جوست.این چند پیشنهاد برای به روز رسانی سایت مفید خواهد بود.

وب‌سایت و پرتال هر دانشگاه نشان‌دهنده فضا و نمای کلی آن دانشگاه است از همین رو، کاربر باید با ورود به وب‌سایت متوجه شود به یک دانشگاه بانشاط و فعال وارد شده است.

اطلاعات تازه و به‌روز موجب می‌شود تا کاربران وب‌سایت مجدداً از آن بازدید کنند. این کاربران همواره جهت رفع نیازهای خود به وب‌سایت مراجعه می‌کنند و لازم است با به‌روز نگه‌داشتن اطلاعات موجود در وب‌سایت تلاش کنیم نیازهای همواره در حال تغییر کاربران را برآورده کنیم.

موفقیت وب‌سایت شما از طرف دیگر وابسته به این است که کاربران بتوانند وب‌سایت را هنگامی‌که به دنبال نیازهای خود در وب جستجو می‌کنند بیابند. به‌روزرسانی منظم وب‌سایت تأثیر مستقیمی بر روی موقعیت آن در نتایج جستجو‌های موتورهای جستجو دارد و باعث می‌شود کاربران بیشتری وارد وب‌سایت شده و اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورند.

دلایل مطرح شده تعدادی از عوامل بسیاری هستند که باعث شده دانشگاه تصمیم بر اتخاذ یک سیاست به‌روزرسانی منظم برای همه وب‌سایت‌های زیر مجموعه دانشگاه بگیرد. در این راستا لازم است وب‌سایت‌های مختلف دانشگاه به‌صورت منظم به‌روزرسانی شوند و آخرین اطلاعات درج شده در هیچ یک از وب‌سایت‌ها بیش از یک ماه از درج آن‌ها نگذشته باشد.

 

چگونه اطلاعات وب‌سایت را به‌روز نگه‌داریم؟

همواره مدیران وب‌سایت‌های مختلف برای به‌روز نگهداری اطلاعات وب‌سایت خود با مشکل روبرو هستند. چه اطلاعات جدیدی می‌توانم به سایت اضافه کنم؟ اگر بخواهم هرروز مطلب جدیدی به وب‌سایت اضافه کنم چه چیزی باید باشد؟ و صدها سؤال دیگر همواره در ذهن گردانندگان وب‌سایت‌ها وجود دارد.

در ادامه چند راهکار برای افزودن مطالب جدید به وب‌سایت مطرح شده است:

محتوای اصلی

محتوای اصلی وب‌سایت شامل مطالبی است که همواره در آن وجود دارد و معمولاً در بین وب‌سایت‌های مختلف مشترک است. این اطلاعات معمولاً مدت‌زمان زیادی بدون تغییر در وب‌سایت وجود دارند و به‌ندرت به‌روزرسانی می‌شوند. به‌عنوان مثال می‌توان صفحه درباره ما، تاریخچه، اطلاعات تماس و را نام برد.

این دسته از محتوا را می‌توان هر زمانی که اطلاعات جدیدی نیاز است به‌روزرسانی کرد. برای انجام این کار هر فصل محتوای وب‌سایت را بررسی کنید و در هر قسمتی که نیاز است تغییراتی ایجاد گردد، به‌روزرسانی انجام دهید.

بخش اخبار و اطلاعیه‌ها

قرار دادن اخبار بر روی وب‌سایت یکی از متداول‌ترین و بهترین روش‌های به‌روزرسانی محتوای وب‌سایت است. از آنجایی که همواره اخبار جدید در قسمت‌های مختلف دانشگاه تولید می‌شود، تنها کاری که شما باید انجام دهید، مشخص کردن مسئول به‌روزرسانی اخبار وب‌سایت است و در نتیجه وب‌سایتی دارید که هر روز به روز خواهد شد.

رویدادها

رویدادها در وب‌سایت‌های سازمان‌هایی مانند دانشگاه‌ها کاربرد زیادی دارند. در بخش رویدادهای وب‌سایت می‌توانید رویدادهای مختلف بخش مربوطه در دانشگاه را قرار دهید. همواره رویدادهای جذابی در بخش‌های مختلف دانشگاه اتفاق می‌افتد. این رویدادها می‌توانند خوراک خوبی برای تولید محتوای وب‌سایت‌های دانشگاه باشند.

سؤالات متداول

در همه بخش‌های دانشگاه همیشه سؤالاتی برای مراجعین وجود دارد که مدیر وب‌سایت می‌تواند با جمع‌آوری آن‌ها یک بخش سؤالات متداول برای وب‌سایت ایجاد کرده و به سؤالات در آن بخش پاسخ دهد. این بخش همیشه قابلیت به‌روزرسانی را دارد و می‌توان سؤال‌های مطرح شده جدید را به آن اضافه کرد.

 

کلید واژه ها: طراحی وب سایت دانشگاهی طراحی وب سایت به روز رسانی سایت


( ۲ )

نظر شما :